Doručení do druhého dne. Doprava zdarma nad 1000 Kč.

Mezinárodní den žen - MDŽ

Mezinárodní den žen ♥

 

Mezinárodní den žen, který většina z nás zná  pod zkratkou MDŽ.  

Březen. Je třeba si znovu vysvětlit, proč se slaví MDŽ a co tento svátek znamená! Většina z nás si Mezinárodní den žen spojuje se socialismem, s nepříliš líbivými karafiáty. Víte ale, kde se tento svátek začal slavit? Historické kořeny hledejme ve Spojených státech na počátku 20. století. Vznik tohoto svátku souvisel s volebním právem žen a s důstojnějšími pracovními podmínkami pro ně. Velké shromáždění za volební právo žen se uskutečnilo 8. března roku 1908 v New Yorku. O dva roky později, v roce 1910, na II mezinárodní konferenci žen v Kodani, prosadila německá socialistka Clara Zetkin slavení tohoto svátku mezinárodně. Ale až v roce 1975 byl tento svátek, který je oslavou žen za rovnoprávnost, oficiálně uznán OSN. V bývalém Československu tehdejší KSČ tento den využila k propagandě komunistického režimu. 

Ať už to bylo jakkoliv, MDŽ je mezinárodní den uznávaným v různých částech světa. 

 

Nutno zmínit také další skutečnost. Nezapomeňte ani na všechny Gabriely, které si ke svým jmeninám mohou přát ještě dáreček navíc. 

 

Pánové, nezapomeňte 8. března donést svým ženám, maminkám, babičkám, sestrám, kolegyním a dcerám dárek, třeba právě od nás. :) 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.